INFRASTRUKTURA

 
 

Nowoczesna powierzchnia

Nowoczesna, innowacyjna przedsiębiorczość potrzebuje odpowiednich warunków, aby rozwijać się dynamicznie. Wychodząc naprzeciw potrzebom firm zaawansowanych technologii, ze szczególnym uwzględnieniem firm z branży zorientowanej na poszanowanie energii i jej odnawialnych źródeł, przygotowaliśmy ofertę najmu powierzchni w budynkach o minimalnym zużyciu energii. Lokale wyposażone są zgodnie ze standardami europejskimi: podwójne zasilanie energetyczne, budynek klasy A, data center, dostęp do sal konferencyjnych i sali audiowizualnej. Na terenie Parku Naukowo-Technologicznego znajdują się również laboratoria powierzchnia montażowa oraz ekspozycyjna dla technologii i produktów energooszczędnych. Lokując tutaj swoją siedzibę innowacyjni przedsiębiorcy mogą skorzystać z 30% upustu cenowego na usługi Parku, zgodnie z zasadami pomocy de minimis lub pomocy publicznej.

 
NASZE WNĘTRZA

 DORADZTWO Możliwości rozwoju
Doświadczenie zdobyte w trakcie realizacji wielu projektów pozwoliło nam na stworzenie oferty doradztwa dla przedsiębiorców, chcących rozpocząć dzialaność w branży związanej z budownictwem i technologiami energooszczędnymi oraz dla tych, którzy chcą rozwinąć ofertę i poszerzyć zakres usług, bądź wprowadzić na rynek nowy produkt. Ponadto, świadczymy wyspecjalizowane usługi doradczo-eksperckie w zakresie energooszczędnego projektowania i wykonawstwa budynków, zarządzania energią w budynkach, racjonalnego użytkowania energii, transferu technologii.

LABORATORIA

 
Projekty badawcze  
 
Przedsiębiorcy, którzy działają w Euro-Centrum Parku Naukowo-Technologicznym w Katowicach, mają dostęp do bogatego zaplecza laboratoryjnego, w którym testowane są technologie energooszczędne i innowacje czekające na swoją premierę na rynku. Współpracujemy z wieloma renomowanymi ośrodkami naukowymi i badawczymi w Polsce, co podnosi jakość testów i badań. Ważną rolę pełni tu Centrum Testowania Systemów Solarnych wyposażone w tzw. „sztuczne słońce“, a także Laboratorium Procesów w Budownictwie Energooszczędnym i Laboratorium Właściwości Cieplnych Budynków.
 
NASZE LABORATORIA

 SZKOLENIA

 
 
Centrum Szkoleniowe Nowoczesnych Technik Grzewczych, znajdujące się na terenie naszego Parku, oferuje bogatą ofertę szkoleniową dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie projektowania i wytwarzania urządzeń i systemów wykorzystujących OZE ( odnawialne źródła energii), przedsiębiorców projektujących i wdrażających nowe systemy w zakresie zarządzania energią, sterowania systemami oraz przedsiębiorców prowadzących działalność polegającą na projektowaniu architektonicznym, budowlanym i instalacyjnym. Szkolimy również osoby, które zawodowo zajmują się działalnością o charakterze badawczym, rozwojowym czy innowacyjnym.

Zobacz naszą pełną ofertę szkoleniową kierowaną do instalatorów pomp ciepła, systemów słonecznych, systemów wentylacji oraz kotłów grzewczych.

 
Park Naukowo-Technologiczny Euro-Centrum Sp. z o.o.
ul. Ligocka 103
40-568 Katowice
tel. +48 32 205 00 92
fax +48 32 250 47 85
kontakt@euro-centrum.com.pl